První vzdělávací akce restaurace Tilak v roce 2018

Zdraví, které máme pevně ve svých rukou

Tilak zve všechny zájemce o řízení svého života v oblasti zdraví na svoji první akci v roce 2018.

V sobotu 20. ledna 2018 od 9:00 – do 11:30 v restauraci Tilak
Cena za osobu je 250 Kč
Můžete se těšit na zkušené lektory, bohatou ochutnávku a uvítací nápoj.

Naši lektoři budou manželé Eliška a Jaroslav Škvařilovi.

Naši lektoři jsou manželé Eliška a Jaroslav Škvařilovi.

Kurzy zdravého vaření pořádají již od roku 1984 a my strávníci jim vděčíme za to, že se u nás tak dobře vaří. Jinak řečeno, informace a zkušenosti budete mít opravdu z první ruky.

Kapacita je omezená. Proto vy, které pozvánka zaujala, a chcete se zúčastnit, vyplňte a odešlete následující formulář ať víme kolik máme připravit ochutnávek.

V dubnu letošního roku se uskutečnila v Tilaku velice úspěšná akce pod názvem: Tajemství, které skrývá celozrnná mouka, vedli ji manželé Škvařilovi. Úspěšnost akce byla měřena dotazníkovou metodou, která ukázala, že spokojenost výrazně předčila očekávání účastníků.

Z nabídky nových témat účastníky nejvíce zaujala problematika zdraví, kterou probereme na tomto kurzu.

Všichni tušíme, že není všechno zcela v pořádku, když 80% populace předčasně umírá na srdečně cévní choroby a rakovinu. Dalších 10% populace sužují již od středního věku neduhy jako cukrovka, osteoporóza, snížená pohyblivost kloubů a bolesti zad, atd. Na druhé straně se pak dovídáme např. o Hunzech, obyvatelích údolí řeky Hunza v Pákistánu, mezi pohořími Karákóram a Hindúkuš, kteří se se dříve dožívali v průměru 120 let a jejich ženy rodily až do věku 65 let. Dnes se nám přiblížili, jak životním stylem, tak i nárůstem našich onemocnění.

Proto podklady k tématu budou manželé Škvařilovi čerpat nejen ze svých bohatých životních zkušeností, ale především jimi ověřených poznatků starobylých kultur. V názoru na kvalitu života a zdraví podporující životní styl byly tyto starobylé kultury jednotné. To, co dnes nazýváme wellness definovala Staroindická kultura ve svých védách jako sattvický stav a Staroperská kultura nám předala svoji zkušenost v učení Essenských. Možná mnozí z čtenářů Stříleckého zpravodaje budou znát Evangelium Essenských, které je jedním ze zdrojů těchto poznatků a je běžně dostupné na internetu.

Tyto starobylé kultury mají chápání zdraví a nemoci společné se současným akademickým oborem Psychologie zdraví. Společně považují všechny nemoci za psychosomatické, protože žádné onemocnění není prosté psychických vlivů.

Cílem setkání nad tématem zdraví proto bude staronový pohled na podstatu nemoci a cestu ke zdraví, kterým budeme rozlišovat příčiny nemoci nejen v oblasti tělesné, ale i duševní a duchovní.

To moderní, co nám přináší dnešní medicína je možnost dostupná pro každého občana: měřit a měřením kontrolovat úroveň svého zdraví a kvalitu svého životního prostředí. Tím získáme zpětnou vazbu, sebereflexi, kterou dříve lidé neměli. Díky starým poznatkům a novým možnostem můžeme vzít zdraví pevně do svých rukou.